Relacja 2015

KOLREM S.C. NAJLEPSZĄ DRUŻYNĄ W POLSCE!

W piątek, 12 czerwca, odbyły się w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy V Mistrzostwa Polski w Piłkę Nożną Branży Kolejowej. Puchar przechodni Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei zdobyła ekipa KOLREM S.C.

Do turnieju zgłosiło się 21 zespołów. Taka liczba zmusiła organizatorów do zastosowania nietypowego klucza eliminacji w grupach. Uznano zatem, że najlepszym rozwiązaniem będzie podział drużyn na 5 grup –  jednej liczącej 5 i czterech składających się z czterech drużyn.

W grupie A rywalizowały Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o. o., Newag S.A., PKP Intercity S.A. O/Gdynia, PKP Informatyka Sp.z o.o. oraz Venture Industries Sp. z o.o.

Od pierwszego meczu w tej grupie, choć rywalizacja miała bardzo zacięty przebieg, uwidoczniła się przewaga KZŁ i PKP Intercity. Po słabym starcie – remis i porażka – do końca o awans do ćwierćfinałów walczyli piłkarze zeszłorocznego finalisty – Newag. Niestety straty jakie ponieśli na początku turnieju uniemożliwiły wyjście z grupy.

KZŁ – NEWAG 2:2

PKP INTERCITY – PKP INFORMATYKA 7:0

VENTURE – KZŁ 4:6

NEWAG – PKP INTERCITY 1:2

PKP INFORMATYKA – VENTURE 3:4

KZŁ – PKP INTERCITY 4:1

NEWAG – VENTURE 5:1

PKP INFORMATYKA – KZŁ 2:5

PKP INTERCITY – VENTURE 8:0

NEWAG  – PKP INFORMATYKA 5:1

Tabela:

1. KZŁ 10p 17:8

2. PKP INTERCITY 9p 18:5

3. NEWAG 7p 13:6

4. VENTURE INDUSTRIES 3p 9:22

5. PKP INFORMATYKA 0p 6:21

Do ćwierćfinałów awansowały zatem najbardziej regularnie punktujące ekipy –  KZŁ i PKP INTERCITY

W grupie B zagrały Przewozy Regionalne Sp. z o.o.  ZAKŁAD NAPRAWY TABORU Z KRUSZEWCA, Jastrzębska Spółka Kolejowa Sp. z o.o., Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Oddział Kujawsko – Pomorski a także Axtone S.A. Ta ostatni drużyna od pierwszych minut pobytu na boisku pokazała, że będzie chciała odzyskać stracony rok wcześniej tytuł. Przez eliminacje przeszła jak burza strzelając 16 a tracąc tylko jedną bramkę. Poza Axtone z grupy awansowali debiutujący na turnieju piłkarze z Kruszewca,

PR ZNT KRUSZEWIEC – JSK 5:1

PR O/KUJAWSKO- POMORSKI – AXTONE 1:5

PR ZNT KRUSZEWIEC – PR O/KUJAWSKO – POMORSKI 3:1

JSK – AXTONE 0:6

PR ZNT KRUSZEWIEC – AXTONE 0:5

JSK – PR O/KUJAWSKO – POMORSKI 1:4

Tabela:

1. AXTONE 9p 16:1

2. PR ZNT KRUSZEWIEC 6p 8:6

3. PR O/ KUJAWSKO – POMORSKI 3p 6:9

4. JSK 0p 1:15

Kolejna grupa została uznana za „grupę śmierci”. Zagrały w niej bowiem silne zespoły Skraw- Mech Sp. z o.o., Kolrem S.C., PKP S.A. oraz obrońcy tytułu –  PKP Energetyka Zakład Górnośląski z Katowic. Jak na każdym wielkim turnieju także i w tej grupy rozstrzygnięcia przyniosły szereg niespodzianek. Odnosząc tylko jedno zwycięstwo w trzech spotkaniach nie można myśleć o awansie. W ten sposób odpadli broniący mistrzostwa piłkarze ze stolicy Górnego Śląska. Z drugiej strony najlepsza ekipa grupy C – Kolrem, zgłosił aspiracje do tytułu.

SKRAW- MECH – KOLREM 1:6

PKP S.A. – PKP ENERGETYKA 1:3

SKRAW- MECH – PKP S.A. 4:1

KOLREM  –  PKP ENERGETYKA 3:3

SKRAW – MECH – PKP ENERGETYKA 2:1

KOLREM – PKP S.A. 5:0

Tabela:

1. KOLREM 7p 14:4

2. SKRAW – MECH 6p 7:8

3. PKP ENERGETYKA 4p 7:6

4. PKP S.A. 0p 2:12

Rywalizacja w grupie D pomiędzy Kolejami Wielkopolskimi Sp.z o.o., SOSNOWSKI Sp. z o.o. Sp. K., Axians (dawniej Atem – Polska Sp.z o.o.) oraz TRAKCJA PRKil S.A. trwała aż do końcowych minut ostatniego spotkania. O braku awansu Axians zadecydowała w zasadzie jedna bramka.

KOLEJE WIELKOPOLSKIE – SOSNOWSKI 6:0

AXIANS – TRAKCJA 2:1

KOLEJE WIELKOPOLSKIE – AXIANS 1:0

SOSNOWSKI – TRAKCJA 1:7

KOLEJE WIELKOPOLSKIE – TRAKCJA 2:2

SOSNOWSKI – AXIANS 2:4

Tabela:

1. KOLEJE WIELKOPOLSKIE 7p 9:2

2. AXIANS 6p 6:4

3. TRAKCJA 4p 10:5

4. SOSNOWSKI 0p 3:17

W ostatniej grupie zagrali gospodarze, czyli Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei a także PKP PLK Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu, Urząd Transportu Kolejowego oraz ZPUE S.A. Ta ostatnia ekipa górowała zdecydowanie nad pozostałą trójką wygrywając wszystkie spotkania z imponującym stosunkiem bramek 19 do 1. Podczas spotkań tej grupy fantastycznie prezentował się także późniejszy król strzelców imprezy –  Jacek Szymaniak z wałbrzyskiego ZLK .

IZBA – PKP PLK 0:5

UTK – ZPUE 0:9

IZBA – UTK 4:1

PKP PLK – ZPUE 1:3

IZBA – ZPUE 0:7

PKP PLK – UTK 15:0

Tabela:

1. ZPUE 9p 19:1

2. PKP PLK 6p 21:3

3. IZBA KOLEI 3p 4:13

4. UTK 0p 1:28

Ostatecznie z tej grupy awans dalej uzyskały – ZPUE i PKP PLK ZLK z Wałbrzycha.

Runda pucharowa jest jak zawsze na Mistrzostwach Branży Kolejowej swoistą nagrodą za wysiłek. Mecze te bowiem odbywają się na głównym boisku Zawiszy. W tym roku los i wyniki skojarzyły następujące pary: KZŁ  – PKP PLK ZLK, Axtone – ZPUE, Kolrem – Kruszewiec oraz Koleje Wielkopolskie – PKP Intercity. Każde ze spotkań było bardzo zacięte jednak szczególnie emocjonujący był pierwszy z ćwierćfinałów, który ostatecznie zakończył się karnymi.

ĆWIERĆFINAŁY:

KZŁ – PKP PLK ZLK Wałbrzych 2:2 KARNE 2;3

AXTONE – ZPUE 4:0

KOLREM  – PR ZNT KRUSZEWIEC 7:3

KOLEJE WIELKOPOLSKIE – PKP INTERCITY 0:4

W półfinałach faworyci nie dali szans swoim oponentom. Walczący o powrót na szczyt Axtone łatwo ograł ZLK z Wałbrzycha. Sporo emocji, także tych negatywnych, było w drugim meczu półfinałowym. Początkowo prowadzili przedstawiciele PKP IC, aby oddać inicjatywę ekipie Kolremu.

PÓŁFINAŁY:

PKP PLK – AXTONE 0:3

KOLREM – PKP INTERCITY 5:2

W meczu o 3 miejsce wyygrana ważyła się do ostatnich chwil. Ostatecznie jedną bramką lepsi byli przedstawiciele intercity.

MECZ O III MIEJSCE:

PKP INTERCITY – PKP PLK 2:1

W wielkim finale niespodziewanie Kolrem bardzo szybko osiągnął dwubramkową przewagę. Mimo pościgu i heroicznej walki Axtone nie zdołał dogonić rywala. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 a tym samym piłkarze z Biskupic Ołobocznych zdobyli puchar dla najlepszej ekipy w kraju.

FINAŁ:

KOLREM – AXTONE 5:3

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ (Miejsca od 1 do 8):

1. KOLREM S.C., 2. AXTONE S.A., 3. PKP INTERCITY O/ GDYNIA, 4. PKP PLK ZLK Z WAŁBRZYCHA

5. PR ZNT KRUSZEWIEC, 6. ZPUE S.A., 7. KOLEJE WIELKOPOLSKIE SP. O.O., 8. KZŁ SP. Z O.O

NAJLEPSZYM STRZELCEM OKAZĄŁ SIĘ JACEK SZYMANIAK Z PKP PLK ZLK Z WAŁBRZYCHA – 13 BRAMEK

NAJLEPSZYM BRAMKARZEM WYBRANO PATRYKA OSTRASZEWSKIEGO Z PKP INTERCITY

NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYM PIŁKARZEM OKAZAŁ SIĘ KRZYSZTOF PIETLUCH Z AXTONE