Aktualności 2022

RELACJA Z XI MISTRZOSTW

Rawicka wiktoria!

32 mecze i rywalizacja na ośmiu boiskach. 16 drużyn, które przystąpiły do turnieju i na końcu jeden zwycięzca…

W Bydgoszczy odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Polski Branży Kolejowej w Piłce Nożnej. Jedenasty turniej był okazją do rywalizacji dla 16 drużyn, które zjechały nad Brdę z całej Polski. Obrońca trofeum była ekipa H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych, która do walki przystąpiła z entuzjazmem oraz po krótkim zgrupowaniu kondycyjnym.

Szesnaście drużyn pozwoliło na rozlosowanie 4 grup w których rywalizowały po 4 drużyny. Kilka minut po 10 zabrzmiał pierwszy gwizdek oznaczający rozpoczęcie zmagań grupowych toczonych równolegle na czterech boiskach. W fazie grupowej rozegrano 24 mecze, których czas trwania wynosił 2×12 minut. Od pierwszych minut gry dało się zauważyć, że każda z drużyn przystąpiła do walki bardzo zmotywowana i z dużymi nadziejami na ostateczny triumf.

W grupie A o awansie do kolejnej fazy turnieju decydowała w zasadzie jedna bramka strzelona więcej i to niezależnie od drużyn. Ostatecznie to przedstawiciele Rawickiej Fabryki Wyposażenia Wagonów

„Rawag” Sp. z o. o. oraz Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK SA z Wałbrzycha przeszli do ćwierćfinału.

W grupie B rywalizacja była zdecydowanie mniej zacięta bowiem po dwóch rundach okazało się, że o zwycięstwo powalczą w ostatnim meczu drużyny PKP Intercity SA Zakład Centralny i Energo-Mechanik sp. z o.o. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla tych pierwszych i to oni zajęli pierwsze miejsce w grupie.

W grupie C drużyna Lotos Kolej wygrywając trzy mecze została zwycięzcą grupy. O drugie miejsce premiowane awansem walczyły Koleje Wielkopolskie i PESA Bydgoszcz. W tej rywalizacji lepsi okazali się wielkopolanie wygrywając 3:1.

Rywalizacja w grupie D była niebywale ciekawa bowiem do ostatniego gwizdka sędziego o drugie miejsce walczyły 3 drużyny. Ostatecznie, obok zwycięzcy i obrońców tytułu H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych, awans zdobyli poznaniacy z Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM.

W ćwierćfinale trzy mecze były bardzo zacięte przy czym do rozstrzygnięcia pojedynku przewoźników czyli PKP Intercity SA Zakład Centralny i Kolei Wielkopolskich potrzebna była 5- minutowa dogrywka z której zwycięsko wyszła ekipa Intercity. Pozostałymi półfinalistami zostali: Rawag, Lotos Kolej i PKP PLK Wałbrzych. W tej fazie turnieju odpadli zeszłoroczni zwycięzcy z FPS H. Cegielski.

W pierwszej parze półfinałowej rawiczanie z Rawagu w jednostronnym meczu wysoko ograli PKP Intercity. Ciekawiej wyglądała rywalizacja pary Lotos Kolej – PKP PLK Wałbrzych. Mecz zakończony wynikiem 3:2 rozstrzygnęła bramka w ostatnich minutach meczu.

Mecz o brązowy medal okazał się jednym z najbardziej zaciętych. Po zakończeniu dogrywki wynik brzmiał 2:2 i o wszystkim zadecydowała seria rzutów karnych. W tej 2:1 lepsi okazali się zawodnicy PKP Intercity.

Końcowy wynik Wielkiego Finału nie pokazuje jak wyrównane było to spotkanie. Ostatecznie Rawag ograł Lotos Kolej w stosunku 5:2.

Tym samym Mistrzem Polskiej Branży Kolejowej w Piłkę Nożną na rok 2022 jest… Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów „Rawag” Sp. z o. o.!!!

Najlepszym strzelcem turnieju został Edwin Marchewka z Rawagu, który zdobył 15 bramek.

Za najlepszego piłkarza uznano Kamila Stanucha z Lotos Kolej.

Najlepszym bramkarzem uznano Konrada Leletko z PKP PLK SA Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu.

 

 

WYNIKI:

Grupa A: Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów „Rawag” Sp. z o. o., Stadler Polska Sp. z o.o., Koleje Śląskie Sp. z o.o., PKP PLK SA Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu

Rawag -Stadler 2:2, Koleje Ślaskie – PKP PLK 3:1, Rawag – Koleje Śląskie 7:0, Stadler – PKP PLK 3:4, Rawag – PKP PLK 0:0, Stadler – Koleje Śląskie 4:3

 

MIEJSCE DRUŻYNA PUNKTY BRAMKI
1 RAWAG 5 9:2
2 PKP PLK WAŁBRZYCH 4 5:6
3 STADLER POLSKA 4 9:9
4 KOLEJE ŚLĄSKIE 3 6:12

 

 

Grupa B: Harting Polska Sp. z o.o., PKP Intercity SA Zakład Centralny, Energo-Mechanik sp. z o.o., ATEM- Polska Sp. z o.o.

Harting – PKP IC 0:1, Energo- Mechanik – Atem 3:1, Harting – Energo – Mechanik 1:4, PKP IC – Atem 4:2, Harting – Atem 2:1, PKP IC – Energo- Mechanik 2:1

 

MIEJSCE DRUŻYNA PUNKTY BRAMKI
1 PKP INTERCITY 9 7:3
2 ENERGO – MECHANIK 6 8:5
3 HARTING POLSKA 3 3:6
4 ATEM POLSKA 0 4:9

 

 

Grupa C: Lotos Kolej, Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o., PESA Bydgoszcz SA, KOW Kuźnia Ostrów

Wielkopolski Sp. z o.o.

Lotos – Koleje Wielkopolskie 2:1, Pesa – KOW 5:1, Lotos – Pesa 5:1, Koleje Wielkpolskie – KOW 9:0, Lotos – Kow 7:1, Koleje Wielkpolskie – Pesa 3:1

 

 

MIEJSCE DRUŻYNA PUNKTY BRAMKI

 

1 LOTOS KOLEJ 9 14:3
2 KOLEJE WIELKOPOLSKIE 6 13:3
3 PESA 3 7:9
4 KOW KUŹNIA OSTRÓW WLKP 0 2:21

 

 

Grupa D: Medcom Sp. z o.o., H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych, Zakład Robót

Komunikacyjnych – DOM Sp. z o.o., Trakcja SA

Medcom – FPS 0:2, ZRK DOM – Trakcja 5:1, Medcom – ZRK DOM 2:1, FPS – Trakcja 3:2, Medcom –

Trakcja 0:3, FPS – ZRK DOM 3:3

 

MIEJSCE DRUŻYNA PUNKTY BRAMKI
1 FPS H.CEGIELSKI 7 8:5
2 ZRK DOM 4 9:6
3 TRAKCJA 3 6:8
4 MEDCOM 3 2:6

 

ĆWIERĆFINAŁY:

RAWAG – ZRK DOM 10:1

PKP INTERCITY – KOLEJE WIELKOPOLSKIE 2:0 PO DOGRYWCE LOTOS KOLEJ – ENERGO – MECHANIK 4:2

FPS H.CEGIELSKI – PKP PLK WAŁBRZYCH 2:5

 

PÓŁFINAŁY:

RAWAG – PKP INTERCITY 9:1

LOTOS KOLEJ – PKP PLK WAŁBRZYCH 3:2

 

MECZ O 3 MIEJSCE: PKP INTERCITY – PKP PLK WAŁBRZYCH 2:2 KARNE 2:1

 

WIELKI FINAŁ:

RAWAG – LOTOS KOLEJ 5:2

 

 

27 maja 2022 r.

Trwają XI Mistrzostwa Polski Branży Kolejowej o Puchar Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.
Pełną fotorelację zaprezentujemy Państwu po weekendzie!

26 maja 2022 r.

Zakończyliśmy losowanie grup piłkarskich na XI Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Branży Kolejowej o Puchar Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Wydarzenie, które odbyło się na terenie Kompleksu Sportowego #ZAWISZA Bydgoszcz transmitowaliśmy również online.

#GrupaA:

@Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów „RAWAG” Sp. z o.o. (Bode Rawag)
Stadler w Polsce
Koleje Śląskie.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu

#GrupaB

HARTING Polska Sp. z o.o.
PKP Intercity
ENERGOMECHANIK Fablok
ATEM-Polska Sp. z o.o.

#GrupaC

LOTOS Kolej
Koleje Wielkopolskie Spółka z o.o.
PESA Bydgoszcz S.A.
KOW Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o.

#GrupaD

MEDCOM Sp. z o.o.
H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.
Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu sp. z o.o.
Trakcja

25 maja 2022 r.

Temperatura dochodząca do 17 stopni i przedpołudniowe, przelotne opady deszczu – tak przedstawia się prognoza pogody na piątek 27 maja. Nie zabraknie jednak słońca! Jesteśmy gotowi na każdą pogodę! Do zobaczenia na Stadionie ZAWISZA Bydgoszcz!

 

24 maja 2022 r.

W Polskiej Izbie Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei trwają wielkie przygotowania do XI Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Branży Kolejowej! Ogólnopolska ranga wydarzenia sprawia, że każdego dnia dołączają do Mistrzostw nowi Partnerzy – Sponsorzy!

Cieszymy się, że są z nami firmy lokalne, które aktywnie działają w sektorze sportowym!

20 maja 2022 r.

Branża kolejowa stanie na boisku. Przed nami wielkie mistrzostwa!

19 maja 2022 r.

W piątek 27 maja ruszają XI Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Branży Kolejowej o Puchar Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Jednym ze sponsorów jest Grupa #Technitel która ufundowała m.in. zegarki #Aztorin dla:
  • Najlepszego Zawodnika
  • Najlepszego Strzelca
  • Najlepszego Bramkarza
Dziękujemy!!